Starostlivosť o hodváb

Starostlivos%C5%A5%20o%20hodv%C3%A1b%20-%20Vysa%C4%8Dka%20LESOLTI%20x%20VLASTINA%20final

Hodvábne odevy je najjednoduchšie nechať vyčistiť chemicky, ale môžu sa aj ručne prať za predpokladu zachovania nasledujúcich zásad:

Namočte ho do vlažnej vody (max. 30°C) na dobu približne 5 minút a jemne preperte, vždy používajte pH (7) neutrálny tekutý prací prostriedok. Nepoužívajte bieliace prostriedky a aviváž.

Odporúčame jemné vyžmýkanie do uteráka a následné sušenie na plocho na uteráku (nie zavesené na šnúre), nikdy hodváb nesušte v sušičke ani na priamom slnečnom svetle a vykurovacích telesách.

Nevešajte na sušiaky s nerovným, hrdzavým a farebne nestálym povrchom. Vyvarujte sa mechanickému treniu o šperky, opasky, pracky, zipsy alebo zipsové vrecká.

Látky obsahujúce alkohol môžu poškodiť hodvábnu tkaninu, vyhnite sa priamemu styku s parfémami a lakmi na vlasy s hodvábnym oblečením.

Pri dlhodobom skladovaní zabezpečte prístup vzduchu k hodvábnym tkaninám a vyhnite sa uskladňovaniu v plastových obaloch. 

Žehlite na teplote nastavenej na “Hodváb/Silk”, cez tenkú bavlnenú látku alebo uterák. Žehlite z rubovej strany ešte za vlhka. Pri žehlení dodatočne nekropte, na tkanine vzniknú “mapy”.

 


 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie