Čo je mierumilovný hodváb?

Náš mierumilovný hodváb, z ktorého šijeme, je GOTS certifikovaný, bol vypestovaný udržateľne a uhlíkovo neutrálne. Pri jeho pestovaní nezomiera žiadna zakuklená húsenička. Pri výrobe mierumilovného hodvábu sa spotrebuje až o 75% menej vody ako pri tradičnej výrobe hodvábu. Vzhľadom na časovú a ekonomickú náročnosť spracovania hodvábnych vlákien je mierumilovný hodváb v priemere 2x drahší ako klasický hodváb. 

 Mierumilovný hodváb vysačka LESOLTI x VLASTINA

Výroba mierumilovného hodvábu je založená na ekologickom farmárčení a ohľaduplnosti voči prírode – pestovateľ čaká, kým sa húsenica premení na motýľa a sama sa zo zámotku dostane von. Tradičná výroba hodvábu nie je rešpektujúca voči prírode, zakuklené húseničky je totiž potrebné usmrtiť ešte pred tým, než sa dokončí ich premena na motýľa. Zvyčajne sa kukly ponoria do vriacej vody alebo sa oparia, húsenička tak zomiera a kukla sa uvoľní. Podľa agentúry PETA na výrobu 1 kg hodvábu je potrebné usmrtiť 6000ks zakuklených húseničiek. 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie