Certifikáty

GOTS certifikát

GOTS CERTIFIKÁT

Certifikácia podľa globálneho ekologického štandardu (z anglického Global Organic Textile Standard - GOTS) je celosvetovo uznávaná ako najvyšší štandard vo výrobe, spracovaní a potlači textilu (merchandise, odevy, domáci textil, výrobky osobnej hygieny a starostlivosti), vyrobeného z certifikovaných ekologicky dopestovaných surovín.

Certifikát GOTS sleduje prísne kritériá v oblasti šetrnosti k životnému prostrediu a spoločenskej zodpovednosti v celom dodávateľskom reťazci - od pestovania zdrojového materiálu, cez textilné spracovanie vo všetkých jeho fázach, balenie až po distribúciu a potlač. Zaisťuje nielen prísnu kontrolu výroby z ekologického hľadiska, ale aj dodržiavanie etickej stránky výroby v súlade s Fair Trade. Je teda jednoznačnou a najlepšou voľbou, ak človek hľadá kvalitu a transparentnosť vo všetkých aspektoch výroby. 

Certifikáciu GOTS udeľuje nezávislý certifikačný orgán schválený v rámci GOTS a všetky prevádzky sú pravidelne kontrolované.

 

Organic 100 certifikát

OCS - THE ORGANIC CONTENT STANDARD

Štandard organického obsahu (OCS) sa vzťahuje na akýkoľvek nepotravinový výrobok obsahujúci 95-100% organického materiálu. Overuje prítomnosť a množstvo organického materiálu v konečnom produkte a sleduje tok suroviny od jej zdroja k konečnému produktu.

Organic Content Standard (OCS) spoločnosti Textile Exchange je štandard spotrebiteľského reťazca, ktorý poskytuje spoločnostiam nástroj na overenie, či je jeden alebo viac konkrétnych vstupných materiálov vo finálnom produkte. Vyžaduje, aby každá organizácia v rámci dodávateľského reťazca podnikla dostatočné kroky na zabezpečenie zachovania integrity a identity vstupného materiálu.

 

India Organic certifikát 

NPOP - NATIONAL PROGRAM FOR ORGANIC PRODUCTION

Bioprodukty sa pestujú v systéme poľnohospodárstva bez použitia chemických hnojív a pesticídov s environmentálne a sociálne zodpovedným prístupom. Ide o spôsob hospodárenia v poľnohospodárstve, ktorý funguje na princípoch, kde sa zachováva reprodukčná a regeneračná schopnosť pôdy, dobrá výživa rastlín a zdravé hospodárenie s pôdou, pričom sa produkujú výživné potraviny bohaté na vitalitu, ktoré sú odolné voči chorobám.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie